niedziela, 22 maja 2011

ODEZWA i MANIFEST hahaha

26 pazdziernika 2007 roku na forum Scrappassion napisałam dwa teksty. Manifest i odezwę. Co dziwne gdy dziś na nie trafiłam sama się uśmiałam. Postanowiłam podzielić sie tą moją twórczością pisaną sprzed 4 lat:)Scrapomaniaczki !!!! Scraperki !!!!!Towarzyszki!!!!!

Ten MANIFEST jest dla nas. Dla nas kobiet twórczych i kreatywnych!!!!
Aby żyło nam się lepiej !!!
Nie wstydźmy się schylić by podnieść z chodnika guzik czy piórko.
Bądźmy dumne ze swego zbieractwa. Zbieractwo przyszłością naszego kraju !
Nie marnujmy czasu na bezsensowne sprzątanie , spanie czy seks. Zamiast trwonić tak drogocenny czas bierzmy w dłonie nożyczki, papier i pokażmy na co nas stać.
Ktoś może powiedzieć ze nasze działania nie maja sensu .Bzdura !!!!! Oszczerstwa!!!
Walczmy o duże stoły w naszych domach! Dlaczego fotel męża i telewizor maja być ważniejsze od naszego miejsca pracy ???Czy dzieci faktycznie potrzebują tyle miejsca na zabawę ? NIE ! W ostateczności niech zadowolą się miejscem pod stołem.
Czy musimy się godzić żeby teściowe obdarowywały nas na święta kolejna parą łapci lub ciepłych majtek? NIE! Żądajmy aby upominki dla nas spełniały nasze oczekiwania. Dziurkacze, kleje, tasiemki to jest coś co może nas zadowolić.
Nie pozwólmy na to by nasi faceci mieli nam za złe gdy rozmontujemy ich wędkę której części doskonale nadają się do albumu rodzinnego. Powinni cieszyć się że poprzestajemy na jednej.
SCRAPERKI bądźmy dumnie z tego kim jesteśmy . Ja jestem z Was dumna--------------------------------------------


Obywatele!!!

Czy dziwi Was gdy kobieta idąca przed wami dopada nagle ogrodzenia i próbuje wydłubać z niego jakąś śrubkę, lub zębami odgryźć wystający z tego ogrodzenia drut? Czy zaskakuje was gdy ta elegancko ubrana kobieta grzebie w parkowym koszy na śmieci i zabiera leżące obok kosza puszki po piwie? Czy dziwi was widok dziewczyny która nosi płaszcz cała zimę odpięty bo brakuje przy nim guzików ??? Dziwi? A nie powinno.
Obywatele !!!!
To zjawisko staje się tak powszednie ze niebawem wasze córki, żony, matki, teściowe będą robić dokładnie to samo. Uszanujcie to i z pokora oddajcie pilot od telewizora z nadzieją ze po rozmontowaniu stanie się on bardziej przydatny kobiecie. Z podniesioną głową przyjmij fakt ze w kilkudziesięcio metrowym mieszkaniu tylko 10 metrów jest dostępne dla ciebie i reszty rodziny.
Mężczyzno zapoznaj się z literatura fachową, znaj zalety stempli silikonowych, wiedz co to cieniowanie, poznaj zasady postarzania papieru. Musisz to wiedzieć aby prowadzić ze swoja kobietą rozmowy na poziomie.
Kobieta Scrapomaniaczka oczekuje od ciebie pomocy i zrozumienia.Zabieraj dzieci na długie spacery.Na świeta, imieniny ,rocznice dawaj nam prezenty zgodne z naszymi oczekiwaniami, guziki ,punchery, sznurki tusze .... Daruj sobie seksowna bieliznę , daj tasiemki i koronki a same sobie taką zrobimy....

I nie martw się ze zostaniesz odstawiony na boczny tor. Zawsze możesz się przydać. Przecież ktoś musi nosić nam zakupy ze sklepów papierniczych i regulować rachunki na Allegro i innych sklepach internetowych.

Guzik niech będzie z wami:)))))))))))))))))))))

11 komentarzy:

Qra Domowa pisze...

hihihi..rozbawił mnie ten tekst..ale dużo wnim..niestety prawdy!!pozdrawiam i dziekuję za odwiedzinki:)

curiously pisze...

Epickie :D

Ewa pisze...

Haha uśmiałam się :) Muszę dać rodzince do przeczytania (na lodówce im chyba powieszę :)) bo się ze mnie nabijają ciągle, że mi się wszystko przydaje i jestem jak jakiś chomik hihi

barbaratoja pisze...

Skrapomaniaczki a właściwie wszystkie maniaczki łączcie się!
W jedności siła!!!

Świetne teksty.

Skandynawska_Indianka pisze...

To prawda,bardzo życiowe:)!i ja też się uśmiałam nieziemsko!pozdrawiam!
skandynawska.indianka@gmail.com

Luna77 pisze...

Popłakałam się :D:D Co prawda, to prawda :D . Pozdrawiam serdecznie!

carrantuohill pisze...

padłam ;-)

darias pisze...

Uśmiałam się :)) fajnie napisane i szczera prawda :D

Matilde pisze...

Hehe! Świetne teksty! Uśmiałam się do łez :)) Dzięki za odwiedziny na moim blogu :)

witaaminkaa pisze...

Jak wróci mój mąż nie omieszkam mu tego zaprezentować.

Cała prawda

damurek pisze...

Skraperką nie jestem ale ... ale zdarzało mi się schylić po piórko leżące na chodniku bo na kartkę się przyda, koleżance z kosza na śmieci wyciągnąć starą koronkę czy kawałek fajnego papierka jakiegoś bo mi się przyda, zdarzało mi się kupić nalewkę bo ... bo butelka mi się przyda ........ no i mam tych przydasi, że hoho!!! Wnuczka już zarażona (a po co ci ten papierek? - babciu, przyda się).
Świetne teksty ... sama prawda:)!