piątek, 25 maja 2012

Kiermasz

Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.
PIĄTEK 25 MAJA
17:00
wystawa zdjęć analogowych – damian – neogenn – lindner fejs TU fejs into the wall. Tematem wystawy są: nieporozumienia ludzi w porozumiewaniu się bez słów. Wieczór z SOUL ASYLUM records vs GANJACLINIC sound system ( FF Hailo, Disordered, Dextre, Priester Weg)
SOBOTA 26 MAJA
DJ neogenn GRANIE NA CZEKANIE piknik z ganjaklinic – cały dzień
11:00 – 14: 30
BAZART – kiermasz rękodzieła artystycznego – planty przy ul. Babinej. W kiermaszu wezmą udział zarówno młodzi artyści jak i seniorki związane z Uniwersytetem Trzeciego Wieku „Calisia”. Będziemy zbierać dary dla kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – przynoście karmę i koce. Będzie można adoptować psa lub kota. Pojawią się również dziewczyny z utworzonego w ramach Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej – Koła Gospodyń Miejskich.
11:00 – 14:00
Warsztaty recyclingowe poprowadzi Magdalena Janaszek. Wykorzystamy „stare jak świat” eko-zasady: oszczędność, nie-marnotrawstwo i “zrób to sam”. Zawartość domowych koszy na śmieci kryje w sobie nieograniczone możliwości – zabawimy się w Trashion (trash fashion) i zostaniemy poszukiwaczami skarbów w domowych koszach na śmieci. Od dziś nie wyrzucamy, a zbieramy i dokładnie myjemy kartony po sokach i mleku. Powstaną z nich plecione wazoniki, a dla sikorek kolorowe karmniki. Do tego zabawa w recyklingowy quilling, czyli z wyczytanych już gazet i kolorowych magazynów robimy wystrzałową biżu: kolczyk, branzolejdę lub łańcuch korali, a z zapaleńcami kręcimy bączki.
11:00 – 14:00
Warsztaty plastyczne ROBAKI-DZIWAKI poprowadzi Lena Owczarowa. Spróbujemy szukać nowych form, kolorów i wzorów, inspirując się światem owadów, zbudujemy własny świat, pełen magicznych stworów – robaków – dziwaków.
18:00
projekt ANDROGYN Bogna Rząd
NIEDZIELA 27 maja
11:00 – 12:00
Wirokiro czyta dzieciom – promocja książki Michała Wierzbickiego, wydanej w ramach projektu „Wyobraź sobie Wirokiro” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Żywa ze środków finansowych Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.
12:00 – 15:00
Warsztaty rękodzieła artystycznego – poprowadzą trenerki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia”: Basia Tworek i Ewa Górniewicz. Uczestniczy dowiedzą się co to jest filc i co można z niego zrobić. Każdy uczestnik ufilcuje własnoręcznie kwiatek – broszkę, którą zabierze ze sobą. Proszę przygotować się na trochę mokrej roboty :)
17:00
Plakaty kuchenne – Olgierd Futoma
18:00
Finał projektu Równe Babki 2 Projekt łączy dwa pokolenia kaliszan: seniorki 55+ oraz juniorów 30- . We wspólnych doświadczeniach szukaliśmy ciągłości między pokoleniami, odkrywaliśmy podobne pasje i zainteresowania. Przyglądaliśmy się również stereotypom, które, głęboko zakorzenione w społeczeństwie, rzutują na obraz starszych i młodych kobiet i mężczyzn. Podczas wystawy pokażemy Państwu genderowe makatki, filmy animowane i fotografie z naszych warsztatów. Opowiemy o naszych wspólnych spotkaniach. Będziecie mogli skosztować domowych wypieków Równych Babek – seniorek .
Każdego dnia ekipa Wege Kalisz serwować będzie darmowe przekąski. Jesteśmy grupą przyjaciół promujących w Kaliszu idee wegetarianizmu i weganizmu. Oprócz diety łączy nas pasja do gotowania, dzięki której od blisko 4 lat organizując różne imprezy, próbujemy pokazać wszystkim sceptykom, że jedzenie bez mięsa może być pyszne, zdrowe, ciekawe smakowo i łatwe w przygotowaniu. W myśl idei: “przez żołądek do serca”, w czasie imprez w ramach cyklu Twożywa serwujemy Wam mniejsze i większe przekąski podczas przygotowywania których nie ucierpiały żadne zwierzęta.
Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.
Projekt Równe Babki 2 sfinansowano ze środków Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Seniorzy w akcji”

tekst ze strony : http://www.zywa.calisia.pl/

Brak komentarzy: